Nakliyat Firması Güvenilirlik?

Kimse benim yoğurdum ekşi demez. Hangi yoğurt satıcısına sorsanız en güzel yoğurt bizdedir. Bizim dedemiz Osmanlı Sarayında Yoğurtçu Başıydı der. Doğru yoğurtçuyu tespit etmek için yoğurtçulara soru sorarak bir kanaat oluşturmak mümkün olmadığını artık biliyoruz. Bizim düşüncemize göre bu kendini beğenmiş yoğurtçuların yoğurdunu daha önce yemiş müşterilere soru sormak, yoğurdu ne derece beğendiklerini öğrenmek iyi bir yöntem olabilir.
Tarafsız bir kurumun müşteri değerlendirmelerine dayalı bir ölçme sistemi geliştirmesi bize evden eve taşınırken kime itibar etmemiz gerektiği konusunda önemli ipuçları sağlayabilir.
Evden Eve Nakliyat Reyting Sistemi
Şişli nakliyat uygun fiyat ve kaliteli hizmet çelişkisini çözmek için çok ciddi sistemler geliştirdi. İşini özenle yapmayan fırsatçı nakliyatçıların uzun süre sistemde kalmamaları için bütün önlemler alındı.
İstanbul nakliyat bu amaçla bir reyting sistemi geliştirdi. Her evden eve nakliyat işleminden sonra taşınan ev sahibine nakliyat’an bir anket maili gidiyor. Ev sahibi müşteri nakliyat’ın üyesi olan evden eve nakliyat firmasından aldığı hizmetten ne derece memnun kaldığını anket sorularını cevaplayarak firmanın reytingine yansıtıyor. Eğer müşteri maile bir hafta içinde cevap vermiyor ise nakliyat ekibinden bir kişi müşteriyi telefonla arayarak aynı anketi yapıyor ve firmanın reytingine yansıtıyor. Amaç kim işini düzgün yapıyor kim özensiz davranıyor sorusuna cevap bulmak.
İstanbul nakliyat ayrıca evden eve nakliyat hizmetinden yararlanan müşterilerinin kendisine hizmet veren firmanın profilinde yorum yazmasına müsaade ediyor ki ondan sonra bu firma ile taşınıp taşınmama kararı verecek olan yeni müşterilere ışık tutsun.
Evden Eve nakliyat’ın üyesi olan firmalar reyting sisteminin ve müşteri yorumlarının gücünü çok ciddi olarak hissediyorlar. İstanbul nakliyat firmaların gözünün yaşına bakmıyor. İyi veya kötü bir müşteri notu ya da yorumu geldiğinde bunu hiç değiştirmeden firmanın profilinde yayınlıyor.
Son dönemlerde üye firmalarımızdan aldığımız geri bildirimler. Firma sahiplerinin iyi bir reyting sahibi olmaya ve güzel müşteri yorumları edinmeye büyük önem verdiklerini anlıyoruz. Bir nakliyatçı müşterimiz bu durumu şu ifade ile özetliyor. “Tanıdığım başka bir nakliyatçı, normalde hiç işin başına gitmez. Ofiste oturur. İşçiler gider işi yapar. Fakat iş İstanbul nakliyat’tan alındıysa mutlaka kendisi işin başına gider ve her detay ile ilgilenir. Aman bir kötü yorum ya da düşük not gelmesin.”
Nakliyatçıların hiç bir zaman gelen işe hayır demediğini hepimiz biliyoruz. Kendi kamyonu müsait değil ise dahi işi başka nakliyatçılara pas ederler. Aynı firmalar Evden eve nakliyat’an aldıkları işleri başkasına pas etmekten fena halde çekiniyorlar. Ya bir düşük reyting, ya kötü bir yorum gelirse…
Müşteri Reytingleri ve Yorumlarının Uydurma Olmadığını Nereden Bileyim?
İnternette müşteri yorumu ve reyting sisteminin mucidi biz değiliz. Biz de her gün internette neler oluyor diye araştırma yapan bir ekibiz. Şükür yabancı dilimiz var. Yurt dışı siteleri de didik didik inceliyoruz. İnternet ortamında müşterilere güven telkin etmek için kullanılan en etkili araç müşteri reytingleri ve yorumlarıdır. Bu durum Türkiye’de yeterince bilinmiyor olsa da dünyada genel kabul görmüştür.  Dünyanın en büyük internet portallerinden hangisine bakarsanız; amazon.com, ebay.com, booking.com ve benzeri tüm başarılı sitelerin müşterilerine hangi tedarikçi ya da ürüne güvenmeleri gerektiği konusunda ışık tutmak için reyting ve yorumları kullandıklarını görürsünüz.
Geçen üç yıllık zaman içinde Ev nakliyat’ta binlerce müşteri reytingi ve yorumu birikmiş oldu. Birçok nakliye firmamızın profilinde onlarca, yüzlerce yorum görebilirsiniz. Bol miktarda olumlu ve önemli miktarda olumsuz yorum okumanız mümkün. Müşteri reytingleri ve yorumlarına on dakika zamanınızı ayırıp incelediğinizde kolaylıkla kendi kanaatinizi oluşturabilirsiniz.

Yeni Acılan Şubemiz Şişli evden eve nakliyat ziyaret ettiniz Mi?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir