Taşınma Öncesi Yapılıcaklar

BUNLARI UNUTMAYIN!

TAŞINMANIN ‘PÜF’ NOKTALARI!

EVDEN EVE NAKLİYE İÇİN ÖNEMLİ İPUÇLARI
İhtiyaç duyduğunuzda taşınma ile ilgili bir çok ipucu bulabilirsiniz. Evden eve nakliyat konusuna ayrılmış kitaplar, internet fikirleri ve nakliyat firmalarının önerileri gibi…Pronak olarak bizim de size önereceğimiz, “taşınma öncesi” dikkatinizden kaçabilecek küçük ama önemli noktaları not etmenizde yarar var.
Aşağıda vereceğimiz ipuçları sosyal medyada ve internet forumlarında en çok önerilenlerdir.
TOPLANMA
Taşınma sürecini sahip olduğunuz eşyaları ayıklamak için bir fırsat olarak görün. Kullanmadığınız eşyaları ve giysileri yardım derneklerine, gereksiz gördüğünüz kağıtları geri dönüşüm kutularına gönderin veya edineceğiniz karton kutulara gerek duymadığınız eşyalarınızı doldurun.

Eşyalarınızın paketlenmesi profesyonel ekip tarafından yapılacaktır ancak, mücevherlerinizi ve kişisel eşyalarınızı bir çantaya koyup, taşınma gününden önce başka bir yere götürmeyi tercih edebilirsiniz.

Avizeler, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalarınızın yerinden sökülmesi ve taşınması tarafımızdan yapılacaktır. Ancak, yeni yerlerine monte edilmeleri için yeni mekânınızda bir usta tedarik etmeniz gerekecektir.

Eski mekânınızın elektrik, su, doğalgaz, telefon, ADSL gibi bağlantılarını kapattırınız ve/veya yeni yerinize transfer ettiriniz.

Sahip olduğunuz mobilyaların ve diğer eşyaların bir listesini çıkartın. Bu şekilde eksik bir şey olduğunda hemen fark edersiniz.

evden eve nakliyat Adres değişikliğinizi bildirmeniz gereken kurumlara (Nüfus Müdürlüğü, okul, işyeri, banka, sigorta şirketi gibi) mümkünse taşınmanızın hemen ardından bilgi veriniz.

Nakliye şirketine, kapıdan geçemeyecek ve parçalara bölünmesi gereken mobilyalarınızı ayrıntılı olarak bildirmelisiniz.

Yeni evinizde hangi mobilyanın nereye konulacağını gösteren bir plan yapınız.
PARSİYEL TAŞIMACILIK İÇİN TAŞIMA ŞİRKETİNİN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERE SAHİP OLMASINI SAĞLAYIN

Taşınacak eşyanın miktarı ve boyutu (araç içi kaplayacak alanın belirlenmesi için)
Yaklaşık kaç kutu hazırlanacak (bu sayede toplanma işlerinin ne kadar süreceğini bilirler)
Yeni evinizin açık adresi ve kolay bir tarifi

Bir Diğer Bağlantımız Olan İstanbul Evden Eve Nakliyatı Okudunuz Mu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir